2 Haz 2011

TRABZON ‘FATİH ÇOCUK YUVASI ÖĞRENCİLERİ RESİM SERGİSİ’ AÇILDI


Trabzon Fatih Çocuk Yuvası’nda bakım ve koruma amaçlı bulunan çocukların el becerilerinin geliştirmek ve boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yapılan el işi ve resim sergisinin açılışı yapıldı.Resim Sergisi açılışına Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selim Çelenk, Çocuk Yuvası çalışanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile davetliler katıldı.


Açılışta Fatih Çocuk Yuvası’nda kalan çocukların halk oyunları gösterileri büyük ilgi topladı.Yuvada kalan çocukların el becerilerini geliştirmelerinin çok önemli olduğunu ifade eden Bayan Kızılcık,


“Yuvada kalan evlatlarımızın el işlerini geliştirmeleri beni çok memnun etti. Burada çok güzel resimler ve el işleri yapmışlar. Kendileri bu becerilerini gösterme fırsatı buldular. Kendilerini tebrik ediyorum. Ve onlara her zaman destek olmaya devam edeceğim” dedi.


Konuşmaların ardından protokol tarafından kurdele kesildi.


Yuvada kalan çocuklarla sohbet eden Bayan Kızılcık, öğrencilere çalışmalarında her zaman destek olacağını ifade ettiler.


(VB-02.06.2011 Perşembe)